חפש  
דף הבית >> אימון אישי
 
אימון אישי

מושג האימון האישי (קואוצ'ינג) צמח מתוך עולם הספורט המקצועי בארה"ב, כאשר המאמנים הצליחו להביא את הספורטאים להישגים מרשימים. זאת למרות שגם בשבטים הקדומים היה לכל בגיר אדם מהשבט שלימד אותו את רזי הציד וההישרדות וטיפח בו את היכולות החזקות שלו ולימד אותו להסתיר את חולשותיו.
 
ניתן לראות רבות בהיסטוריה שהחזקים והמומחים חנכו ואימנו את הצעירים והמתחילים בתחום.

המאמן בעולם הספורט היה ברור בהצבת הדרישות והיעדים, התעלם מהרגלים ודפוסים של הספורטאים שמנעו מהם שיפור הישגיהם, הציע חלופות, דרש ישום וביצוע מעולה. הוא ידע לדחוף, להניע, לעודד את הספורטאים ולחזק אותם, ויצר חזון של הצלחה והשגיות גבוהה לקבוצה כולה. לרוב השחקן המצטיין של הקבוצה הפך להיות גם המאמן שלה.


מקור המילה Coaching באנגלית הינו במילה כרכרה, והכוונה היא להביא את המתאמן ממקום אחד לשני.

בשלושים השנים האחרונות התפתח מאד תחום האימון האישי, תפס תאוצה ומוכר היום בתחומים רבים, כמו העולם העסקי, הפוליטיקה, הספורט, החינוך ועוד.  בתהליך האימון חייב להיות שיתוף פעולה מלא בין המאמן למתאמן, בתהליך יצירתי ומעורר מחשבה והשראה, אשר מטרתו לנצל באופן מקסימאלי את הפוטנציאל האישי והמקצועי של המתאמן.
 
חשוב מעל הכל לתחילת התהליך הוא הצורך וההכרה של המתאמן ברצון לשינוי.  תהליך הקואוצ’ינג מתמקד במודעות עצמית, בהגדרת היעדים ובהגדרת התהליכים והאמצעים אשר יובילו את המתאמן להשגת מטרות שהציב לעצמו.

האימון מכין את האדם לתפקוד הולם ומוצלח במצב עתידי מוגדר. אימון נועד לשפר ביצועים והישגים באמצעות שותפות מקצועית של מאמן ומתאמן, כאשר האג'נדה היא של המתאמן.
המיקוד באימון הוא בהווה ובמבט עתידי, תוך שינוי תבניות חשיבה, דפוסים ישנים ופרדיגמות שהמתאמן גדל עליהן ואינן מאפשרות לו להשיג את מטרותיו, כמו: "אני לא מספיק טוב", "לא מגיע לי" ...כל זאת, תוך חיזוק ה"אני" והכרת החוזקות והיכולות של המתאמן.
 
בתהליך האימון ינסה המאמן, באמצעות שיטות וטכניקות שונות ומגוונות, להביא ולהוביל את המתאמן לשיפור חייו ויכולותיו ולממש אותם באופן מעשי בחיי היום יום שלו. לדוגמא:
- טיפוח ההבנה שהאדם הוא הכוח היוצר בחייו ובידיו לחולל את השינוי.
- פיתוח יכולת השגת מטרות ויעדים בתחום האישי והמקצועי.
- קידום יכולת קבלת החלטות בצמתי החיים.
- שיפור מערכות יחסים.
- פיתוח יכולת התמודדות עם שינויים.
- ניהול אפקטיבי בעבודה.
- הקניית טכניקות לשם שיפור המיומנויות המקצועיות והבינאישיות.

אחת ממטרות הקואצינג היא השגת אושר, שלמות ושלווה פנימית.

יודגש כי בקואצ'ינג המאמן אינו יועץ, והוא אינו קובע את מטרת האימון או את הקצב שלו.
הרעיון הוא שהמאמן מנחה, מכוון, משקף ומוביל, אך הדרך, ההתקדמות וההחלטות הן של המתאמן.

לקביעת פגישה, התקשר 052-2542-192, או לחץ כאן לשליחת הודעה.
 

 
"אל תהיה אדם מצליח- היה אדם של ערך. האיש המצליח לוקח מן החיים יותר ממה שהוא נותן להם, ואילו אדם של ערך, נותן לחיים יותר ממה שהוא נוטל."
אלברט איינשטיין

 

 


מקור השם coaching (אימון