חפש  
דף הבית >> שיטות טיפול >> סו-ג'וק
סו-ג'וק 

סו ג'וק (Su Jok) הינה שיטת טיפול יעילה ועוצמתית המשלבת דיקור, מגנטו תרפיה, תרמו תרפיה, טיפול באמצעות זרעים, צבעים ועוד. הטיפול נעשה דרך כפות הידיים, הרגליים והאוזן, והתוצאות ברוב המקרים מהירות.

יתרונות השיטה: המטפל יכול לטפל גם בעצמו, השיטה מהירה ללימוד וטיפול, בטוחה ומעל לכל-יעילה ביותר.

פרופ' פארק מקוריאה (Park, Jae Woo) התבונן בכף ידו וגילה דמיון מדהים בין כף היד לתמונת הגוף כולו. במשך 20 שנה חקר פרופ' פארק את הנושא ובשנת 1974 יצא לאור ספרו המתאר את עקרונות רפואת ה סו-ג'וק.

סו (יד) ג'וק (רגל) היא רפואה הבנויה על העיקרון כי כל תא, רקמה ואיבר בגוף אוגרים בתוכם את הידע האגור בגוף כולו.

אם נתבונן בכף היד נראה דמיון בין האגודל לראש ובין האצבעות לידיים ולרגליים. גב כף היד משקף את החלק האחורי של הגוף ופנים כף היד משקף את החלק הקדמי של הגוף.

כשאנו סובלים מכאב כלשהו הוא ישתקף באזור הקשור אליו בגוף בצורת כאב. עלינו לחפש את הנקודה הרגישה ביותר ולטפל בה, אם ע"י עיסוי, דיקור וטכניקות טיפוליות אחרות. התגובה תהיה מידית ותפתיע כל מי שישתמש בה.

את הטיפול בסו-ג'וק ניתן לחלק לשתי רמות:
  • הרמה הראשונה-הפיזית, מבוססת על מערכות השתקפות, כשכל אדם שמרגיש כאב יכול לטפל באזור המשקף את המערכת בכף היד (או הרגל או האוזן) ולהפיג את הכאב על ידי עיסוי או דיקור או שימוש באמצעים נוספים, כגון: שימוש בזרעים, מגנטים, צבעים, מוקסה ועוד.
  • הרמה העמוקה יותר קשורה לטיפול במערכות אנרגטיות מורכבות יותר, ומאפשרת טיפול בכאבים עמוקים יותר או מחלות כרוניות מורכבות.

בטיפול ב-אונורי סו-ג'וק אנו משתמשים למשל בזרעים, שהם בעלי אנרגיה מיוחדת לכל סוג, ומדביקים אותם על כף היד באזור ההשתקפות. אנו משתמשים גם בציור בצבעים על כף היד (שיטת טיפול שאהובה מאד על ילדים), שימוש במגנטים או בחימום נקודות ועוד אמצעים טבעיים רבים.

לסיום, רפואת הסו-ג'וק היא שיטת טיפול שתופסת מקום של כבוד בין כל שיטות הריפוי הקיימות ורבים יוכלו להשתמש בה למניעת מחלות ולריפוי אלו הסובלים מהן.

אני מאד אוהבת לטפל בסו-ג'וק ומלמדת את המטופלים היכן משתקפים אברי הגוף בכף ידם, כך שיוכלו לטפל בקלות בעצמם ובבני משפחתם בבעיות פיסיות שונות ובכאבים. ילדים מתחברים בקלות לשיטה ומשתמשים בה רבות. בעיקר לעיסוי בכף היד ולטיפול בצבעים.