חפש  
דף הבית >> שיטות טיפול >> רייקי
רייקי
 
בגופנו ישנן מערכות רבות שתומכות בפעולתו. מערכת כלי הדם, מערכת העצבים, מערכת השלד, מערכת השרירים, וכו'. בנוסף למערכות אלו יש בגוף מערכת שדרכה זורמת אנרגיה. מערכת זו נקראת מרידיאנים והאנרגיה נקראת צ'י בסינית ו-קי ביפנית.

אנרגיה זו זורמת בכל: אנשים, בעלי חיים, עצים, צמחים, אבנים ואפילו במרחב, באוויר, בים ובהרים. זוהי האנרגיה המעניקה חיים לעולמנו.
הסינים פיתחו לפני אלפי שנים שיטה לשליטה בזרימת אנרגיית ה-צ'י במרחב (אותה כינו בשם פנג שואי). אנרגיית הצ'י זורמת בגוף ותומכת בפעולתו התקינה. במקרה של שיבוש בזרימת אנרגיית הצ'י, הדבר יתבטא במחלה, בעייפות, בכאב או בפעילות לא תקינה של הגוף.
 
המשמעות של הסימן (בכתב קנג'י ישן) היא "אנרגיית חיים" או "אנרגיה חיונית". 
אנרגיית הרייקי היא אותה אנרגיה כמו אנרגיית הצ'י, אך היא מגיעה ממקור אינסופי, והיא אנרגיה בעלת חכמה משלה, שיודעת בעצמה לזרום למקומות בהם היא דרושה. אנרגיית הרייקי יודעת לפעול על הגוף הפיסי ולתקן שיבושים בזרימת הצ'י ובכך לאפשר לגוף להפעיל את מנגנוני הריפוי הטבעיים שלו. היא משפעיה גם על המצב הנפשי והרוחני של האדם שאליו היא מנותבת, והיא לעולם אינה מזיקה.

שיטת הטיפול באנרגיה זו נקראת אף היא רייקי (Reiki) והיא מהווה חלק ממערכת רוחנית אשר פותחה ביפן בתחילת המאה העשרים.
השיטה מבוססת על הנחת ידיים עדינה על נקודות מסויימות בגוף המטופל, והעברת אנרגיית רייקי לצורך איזון. רייקי מרפא בכך שהוא זורם דרך המקומות הפגועים, מטעין אותם באנרגיה הרמונית חדשה וגורם לאנרגיות דיס-הרמוניות להיעלם. כוח החיים מחדש אז את זרימתו באופן טבעי ובריא. לכל אדם יש את היכולת המולדת להעביר דרכו את אנרגיית הרייקי   את היכולת להעביר את אנרגיית הרייקי מזכירים לגוף באמצעות טקס שנקרא כיוונון.

אנרגיית הרייקי משפיעה על איזון וריפוי: פיסי, רגשי, מנטאלי ורוחני. לגבי בריאות - היא מטפלת בכל בעיה ומחלה. אנרגיית הרייקי מרפאה גם אם לא מאמינים בה, ולראייה היא משפיעה נפלא על ילדים ותינוקות!


הרחבה: בשיטה קיימים מרכיבים המהווים בסיס להתפתחות רוחנית. אחד החשובים שבהם הוא חמשת עקרונות הרייקי:
 
"רק היום, אל ,תכעיס, אל תחוש פחד, היה הוגן, עבוד קשה והיה אדיב לאחרים".
 
רק להיום

כל העקרונות מתחילים במילים "רק להיום". המטרה היא לא ליצור התחייבות ארוכת טווח לעקרונות אלא להתייחס אליהם בכל יום מחדש. ההליכה אחרי עקרונות הרייקי היא רק לאותו יום. לא למחר, לא למחרתיים - רק להיום. 

אל תכעס
הכעס הוא רגש שלילי הנובע מהרגשה של חוסר שליטה או חוסר אונים הנובעים מאירועי העבר - אנו כועסים רק על דברים שכבר קרו. כאשר אנו משתחררים מהכעס, אנו מפנים מקום לסליחה. 

אל תדאג
דאגה היא רגש שלילי הנובע מחרדה כלפי העתיד - אנו דואגים תמיד על דברים שעתידים לקרות, או לא. כאשר אנו משחררים את הדאגה, אנו מפנים מקום לתקווה. 

היה אסיר תודה
כאשר אנו אסירי תודה על מה שיש לנו, אנו מביעים רגש חיובי אשר מפעיל את העיקרון האוניברסלי של "דומה מושך דומה" ועל כן כל הנדרש יינתן לנו. 

עבוד קשה
לעבוד קשה ולעשות את כל שעלינו לעשות במסירות ובאחריות מלמד אותנו שעלינו לא רק לעשות אלא גם לפעול ולהסיר מכשולים אשר עשויים להתעורר במהלך עשיתנו. עלינו לזכור שמטרתנו היא להגיע לשלמות ולשם כך יש לעבוד קשה, להתאמן ולתרגל. 

היה אדיב לכל אדם
שוב עיקרון "דומה מושך דומה". ברגע שנהיה אדיבים לכל אדם, תוחזר אלינו אדיבות. אדיבות זו מגיעה ממקום של כבוד והכרה שלכל אדם באשר הוא יש דעות שונות, לא בהכרח דומות לשלנו. בתרגומים שונים מופיע עקרון זה כ"כבד את הוריך, מוריך והמבוגרים ממך". הסיבה היא שאלו נתנו לנו את גופנו הפיסי, לימדו אותנו את אשר אנו יודעים ומעניקים לנו מניסיונם. 

לאחר חמשת העקרונות ישנה בקשה: "בוקר וערב, הצמד ידיך מול חזך בתנוחת תפילה, אמור עקרונות אלו בלבך ובפיך. "דברים אלו יביאו את העקרונות להיטמע באורח חיינו, ולהביא אותנו לחיים בריאים יותר, חסרי כעס ודאגה". 

 


  

רייקי היא שיטת ריפוי מופלאה ופשוטה, בעלת עוצמה רבה, וניתנת ללימוד  על ידי כל אחד, ולישום גם על עצמו. אני משתמשת ברייקי 1 וברייקי 2 שבו למדתי על סמלי הרייקי, כוחם והשפעתם ועל העברת אנרגייה של ריפוי מרחוק.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...