חפש  
  

לימור ברנע
מטפלת הוליסטית - מאמנת אישית

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח 
דף הבית >> שיטות טיפול >> שטיפה-אנרגתית
שטיפה אנרגטית
 
ד"ר נאדר בוטו, קרדיולוג בכיר ומצנתר במרכז הרפואי רבין, פיתח שיטת אבחון וטיפול המתייחסת לאדם כמהות המורכבת מגוף, נפש ונשמה.

השיטה מגדירה את הקשר שבין משבר נפשי לאיבר פגוע, ובנוסף קושרת את אופן התגובה למשבר - עם סוג המחלה המסוים המופיע באיבר (המשויך אנרגטית למשבר). ניתן להבין את מהות המשבר על ידי התבוננות במחלה, וזיהוי סוג הטיפול המתאים למשבר.

הנה קטע מתוך ראיון של דר' נאדר בתוכנית "אנשי היום" עם גדי סוקניק
 בערוץ 2:היקום, וכל עצם בו, נמצא בתנועה מתמדת, הנגרמת באמצעות זרימת אנרגיה בין שני קטבים מנוגדים. האנרגיה עוברת ("זורמת") בין הקטבים, בקצב של ארבע שלבים: גירוי, התכווצות, התרחבות, הרפיה. אלה הן ארבע פעימות החיים, והן קיימות בכל תא, בכל איבר, בכל גוף. כך עוברות עונות השנה, וכך נעשית פעולת ההפריה.

גוף אדם הינו בריא, כאשר האנרגיה זורמת בחופשיות בין שני הקטבים, בקצב של ארבע שלבים.

למשל: הלב פועם בקצב נכון, שרירי המעיים מפנים פסולת, דם זורם לאיברי המין, זרעים מפרים ביציות, הרחם מתכווצת, ותינוק מגיח לאוויר העולם. במצב תקין, זורם החמצן לתא ומתבצעת בו פעולת חילוף החומרים תקינה.

הבעיות מתחילות כאשר, מסיבה כלשהי, נגרמת חסימה אנרגטית או כאשר אנרגיה זורמת בניגוד לכיוון. במצב זה זרימת החמצן לתא משתבשת, וחילוף החומרים נפגם או אף נעצר. כאשר יש מצב בו חסרה אנרגיה בתא, באיבר או בגוף – זוהי קרקע להיווצרות מחלה.

שחרור החסימות האנרגטיות שנוצרו בעקבות משברים נפשיים, וחידוש זרימת האנרגיה, מרפאה את האיברים הלקויים, ומאפשרת למטופל לחוש שחרור, בריאות ואושר פנימי.

שיטת ד"ר נאדר מבוססת על שני תהליכים עיקריים:

1. שיטת אבחון - הנשענת על הקשר בין משבר נפשי וחסימה אנרגטית במקום ספציפי בגוף, ועל השימוש בחוש השביעי וטכניקת העפעוף (ראה גם ביו-אנרגיה), שדרכה ניתן לאבחן לא רק החסימה האנרגטית, אלא גם המשבר הנפשי שגרם לחסימה ואת השנה בה התרחש המשבר.

2. שיטת הטיפול - שנקראת "שטיפה אנרגטית" - במהלכה מתבצע שחרור גופני אנרגטי ונפשי, בו-זמנית. טיפול זה מאד עוצמתי, ומתבטא בשחרור רגשי עמוק בבכי או בצחוק, ובתגובות גופניות של התחדשות זרימת האנרגיה באופן תקין ובריא.

כל אדם יכול לעבור טיפול בשטיפה אנרגטית (ילדים - החל מגיל 3), למעט: נשים בהריון, אנשים עם מחלות מוחיות ונוירולוגיות, עם מחלות לב קשות, ואנשים עם בעיות נפשיות המקבלים תרופות פסיכיאטריות.
 

[למעלה]                [הוסף למומלצים]
לייבסיטי - בניית אתרים