חפש  
  

לימור ברנע
מטפלת הוליסטית - מאמנת אישית

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח 
דף הבית >> שיטות טיפול >> קריסטלים
 

קריסטלים ואבנים

האבנים הן מתנות שקיבל האדם מן הטבע, והן מחברות בין עולם החומר והרוח.
מקורן של האבנים בקליפת כדור הארץ, כאשר קיימים שלושה תהליכים שאחראים להגעתן של האבנים לפני כדור הארץ: תהליכים וולקניים, משקעים ושינויים בכדור הארץ.
 
מבחינה חומרית הקריסטלים עשויים מהתגבשות מינרלים בצורות שונות, ואפשר לראות ולחוש אותן.
מהצד הרוחני האבנים פולטות קרינה, תדר של אנרגיה, המשפיע על הסביבה ועל הגוף האנרגטי שלנו.
הקריסטל הוא אבן שלה מבנה פנימי מדויק ומוגדר והתגבשות מדויקת כאשר קיימים בסה"כ שישה סוגי התגבשות. עד כה נמצאו כ 5000 סוגי קריסטלים שונים
 
לכל סוג של קריסטל אנרגיה בתדר ייחודי משלו ולכן השפעה שונה על הגוף האנרגטי והפיזי שלנו. לאבנים בצבע דומה יהיה תדר דומה והן מקושרות לאזורים פיזיים בגוף לפי צבעי הצ'קרות. תדרים שונים וייחודיים נובעים מההבדלים בין האבנים, כמו: הבדלי שקיפות מול אטימות, מבנה של שכבות לעומת התגבשות אחידה, גוונים שונים מול צבע אחיד, כהה מול בהיר, משפחות שונות של קריסטלים ועוד. 
השפעתן של האבנים קשורה לאופן התגבשות הקריסטל. בעוד בסלע נוצרה התחברות של מינרלים יחד כתוצאה מתהליכים גיאולוגיים (תהליך מהיר), ההתגבשות של הקריסטלים איטית ביותר. הם מתגבשים מולקולה אחר מולקולה במבנה מוגדר, מדויק וברור. צמיחה או התגבשות זו דורשת כמות גדולה של אנרגיה אשר הקריסטל אוגר בתוכו, ומכאן מקור האנרגיה שבו. העובדה כי האבן אוגרת בתוכה אנרגיה ידועה שכן הקוורץ, כפי שכבר צויין, משמש למטרות שונות במדע, זאת עקב יכולתו להעביר פולסים חשמליים. פליטת האנרגיה מהקריסטל תועדה בצילומים כמעין הילה לבנה בהירה הנפלטת מהמרכז. האנרגיה הנפלטת מהקוורץ ומקריסטלים אחרים הינה צלולה ומשתלבת עם ההילה (אאורה) האנושית ומכאן תרומתה לריפוי.
 
קריסטלים יכולים לסייע לאדם לשפר את איכות חייו במספר דרכים: שחרור מלחצים ומתחים, טיהור והגנה מפני אנרגיות שליליות, איזון רגשי, תמיכה בתהליך צמיחה והתפתחות רוחנית, השקטת התודעה, פתיחת חסמים אנרגטיים, איזון זרימת האנרגיה בגוף ועוד.  
 
שימוש בקריסטלים בתהליך הריפוי מאפשר זיהוי של חוסר איזון האנרגטי בצ'אקרות השונות ובהילה, ושימוש בקריסטל או מערך קריסטלים מעביר את התדרים המתאימים ועקב כך מביאים איזון וריפוי לכל חלקי הגוף והחלקים הרוחניים של האדם. במקרה שחוסר האיזון האנרגטי הגיע לביטוי בגוף הפיזי בצורה של כאב או מחלה, ניתן להשתמש בקריסטלים לתמיכה והאצה בתהליך הריפוי הטבעי של הגוף, בשילוב עם הרפואה המודרנית.
 
דרכים לשימוש בקריסטלים:
  • אבן הנמצאת בחדר - מטהרת את האנרגיה ומשרה אוירה, השפעתה עדינה יחסית.
  • אבן הנישאת ליד הגוף (למשל בתיק) - משפיעה בעיקר על הגוף הרוחני והאנרגטי שלנו דרך ההילה.
  • אבן הנענדת כתכשיט - השפעתה נספגת דרך הגוף הפיזי לאורך זמן ומשפיעה על הגוף הרוחני, האנרגטי והפיזי בצורה עוצמתית, ממוקדת והמשכית.
  • מדיטציה עם ערכת קריסטלים - מביאה לאיזון של מערכת הצ'קרות וזרימה של אנרגיה מחודשת בגוף האנרגטי, הפיזי והרוחני.
  • ניתן לקיים טיפול מלווה בהנחיה בדמיון מודרך עם שימוש באבנים.
  • ניתן לעשות טיפול אישי בקריסטלים בשילוב רייקי.

 
דוגמאות שימוש בקריסטלים לבעיות פיסיות ומחלות:

להורדת חום ניתן להשתמש באבן פיריט (אבן בצבע זהב). האבן היא מאבני המתכת וגורמת לאנרגיה בגוף לנוע מהר יותר ובכך מסייעת לגוף להתגבר על המחלה ולהוריד את החום.

למיגרנות או כאבי ראש הנגרמים מעומס יתר מחשבתי, האמטיסט, שהיא אבן סגולה שקופה ממשפחת הקוורץ, יכולה לעזור. יש להניח את האבן על המצח ולשכב לנוח איתה בין 10 דקות לחצי שעה. לרוב כאב הראש יעלםאו לפחות ישתפר באופן משמעותי.

אבנים ותכונותיהם

אמטיסט - עוזרת להתחבר למימד הרוחני ולתודעה הפנימית ובכך מסייעת להגיע לחיים הרמוניים ומאוזנים. מרגיעה ומאזנת את מרכזי האנרגיה בגוף. מסייעת לנטרל כאבי ראש עייפות או תשישות. האבן סופגת את עודפי האנרגיה הנוצרת מפעילות יתר מחשבתית ומעניקה שקט פנימי. מגבירה תכונות אומץ, אינטואיציה ויצירתיות. מחדדת את המודעות ומחזקת את הזיכרון.
מקלה בתהליכי גמילה והתמכרויות שונות.

ג'ספר
- נחשבת לאבן מחזקת. מעודדת החלטיות, התמדה והמשכיות. טובה לשחרור ממתחים.
מחזקת גוף חלש תוך הענקת כוח. מסייעת לפתח חוסן פיזי ויכולת סיבולת. טובה לבעיות עור ולבעיות באזור הבטן (כבד, כליות, מעיים).

טורמלין שחור - מעניקה את ההגנה החזקה ביותר מפגיעה ונזקים. מונעת מהאדם לספוג אנרגיות שליליות מהסביבה. מקלה על הרחקת פחדים חרדות וחששות. מאפשרת לאדם להכיר להשלים עם הצדדים האפלים שלו ולמתן את השפעתן השלילית. האבן מגבירה כל מצב רוח בו נמצאיםעל כן לא ממולץ לענוד אותה כאשר מרגישים רע.

סיטרין - מעלה בטחון עצמי, החלטיות. רצון ויצירתיות. ממריצה את בהירות המחשבה ומחזקת אינטלקט וזיכרון. מוכרת כאבן השפע, אבן שמושכת כסף. טוב להניח אותה במקום בו אליו רוצים שהכסף יבוא (בקופה או בארנק). מחדדת את יכולת הביטוי והתקשורת לכן יעילה בתחומי יחסים בין-אישיים. מאזנת אגו חלש או חזק מדי.

רוז קוורץ - אבן האהבה. מעניקה אהבה עצמית ואהבה לזולת. מעניקה השראה רגועה ונינוחה, אנרגיה אוהבת. מחזקת בטחון עצמי, הבעה עצמית, יצירתיות. מנטרלת פחדים כעסים ורגשות של חוסר סיפוק. ברגעי מתח או חרדה מישוש האבן יעניק רגיעה עידוד ותמיכה. מסייעת במציאת בן זוג שכן היא תביא לכך שהעונד ישדר פתיחות לקשר ולאהבה. האבן גם מלמדת לקבל ולתת אהבה לכן יכולה לסייע בזוגיות.

טיהור אבנים

אחת התכונות של הקריסטל היא יכולת קליטה ופליטה של אנרגיה (עובדה מדעית). הקריסטל עלול לעיתים לספוג אנרגיה שלילית שיכולה להיות: לאחר שהאבן העניקה הגנה לאוחז בה, או לאחר שהאבן סייעה בטיהור או ריפוי האוחז בה, לאחר שאחז אותה אדם עם כוונות שליליות או אדם חולה ועוד. לכן, חשוב לטהר את הקריסטלים מידי פעם. אין חוקים וכללים לגבי תדירות וזמן הטיהור. תלוי בספיגת האנרגיות ע"י האבן. כאשר מתבוננים או אוחזים באבן ועוברת מחשבה על טיהור - מומלץ לטהר מיידית . אפשר במים זורמים, במי גשם, בשמש או בהנחה על גבי מושבת קוורץ. זמן הטיהור הוא אינטואיטיבי, באחיזת אבן תחת זרם מים - החזיקו כמה זמן שיוצא. לעיתים יהיו אלו 10 שניות ולעיתים שתי דקות. הניחו את האבן על גבי מושבת קוורץ למשך כמה זמן שתחושו. חשוב לציין שלא כל האבנים אוהבות מים ו/או שמש. בכל מקרה לא מומלץ להשרות את הקריסטלים במים עומדים אלא במים זורמים. את הקריסטלים מומלץ להניח בשמש לזמן קצר בלבד. לא מומלץ לשטוף במים אבנים מתכתיות ואבנים שבצורתן הגולמית ניראות "מתפוררות" שכן הן עלולות לאבד מיופיין במים: פירייט, גלנה, המטייט, פיקוק קופר, סולפור, האלייט, אזוריית מלכית, אזוריית ואחרות

 אבנים שנשברות

לעיתים, אדם אוחז אבן ביד או מניח על הגוף והאבן נשברת, סתם כך בלי שקבלה מכה. הקריסטלים נשברים מסיבות שונות, לעיתים האבן מסיימת את התפקיד שלה עם אותו אדם, לעיתים היא סופגת משהו במקום אותו אדם,  לעיתים האדם לו נשברה אבן,  חש את הסיבה וההשפעה של שבירתה. אנשים שעברו תאונות קשות ויצאו ללא פגע למעט האבן שנשברה, לאנשים נשברה אבן והתברר שהגידול שהיה נעלם וכן הלאה. לגבי האבן, חשוב להמשיך לפי האינטואיציה . אם לא מפריע לכם שהאבן נשברה או נסדקה, ניתן להמשיך לאחוז בה או לחלק את השברים למספר אנשים ואז, למספר אנשים שונים חלקים מאותה האבן. במידה והשבר מפריע, יש לקבור אותה בעציץ או בגינה.

 יש אבנים וקריסטלים שונים בחדר הטיפולים שלי. המטופלים יכולים לאחוז אבן במהלך השיחה ולאחר מכן במהלך הטיפול האנרגטי. לעיתים הם בוחרים את האבן באופן אינטואיטיבי ולעיתים אני מתאימה להם אבן עפ"י הבעייה.

 

[למעלה]                [הוסף למומלצים]
לייבסיטי - בניית אתרים