חפש  
  

לימור ברנע
מטפלת הוליסטית - מאמנת אישית

 
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח 
דף הבית >> שיטות טיפול >> קריאה בקלפים

קלפים

אני משתמשת במספר רב של סוגי קלפים, תוך התאמה למטופל ולנושא: החל מקלפי אושו זן טארוט, טארוט ריידר, קלפי נרייה לנשים, קלפי ספקטרה, קלפי אניבי לילדים (מהוצאת איציק שמואלביץ) קלפי הקוסם הפנימי, ו-פנימיאלים שהם קלפי מסרים(מהוצאת יעקב רוט).

אושו זן טארוט
אני מאד אוהבת להשתמש בקלפים מסוג זה. בניגוד לדעה הרווחת בהקשר של קלפי טארוט (מיסטיקה, חיזוי עתידות, כדורי בדולח וכד'), קלפי אושו אינם עוסקים בעתיד ואינם כלי לחיזוי עתיד. אלה קלפי מודעות המשמשים ככלי ציורי מטפורי להבנת המתרחש בתוך עולמו הפנימי של האדם. חפיסת הקלפים מורכבת מציורים מרהיבים ופשוטים להבנה המהווים מסר עדין וחומל לאדם ללא שיפוט או ביקורת על השאלה שנשאלה. דרך מטפורות סיפוריות על מצבים או על טיפוסים של גלגוליו השונים של האדם הן עוזרות לשואל להבין את המתחולל בתוך עמקי נפשו. הבנה זו תורמת רבות לבהירות ופתרון הבעיה ותמיד ביחס לכאן ועכשיו, ללא התימרות לחזות סיטואציות עתידיות. אלה לנסות להבין את הדפוס ההתנהגותי העומד מאחורי הסיפור או הדרמה בה שרוי האדם.

הקלפים יפים עם ציורים עדינים, שמתארים חוויות מהחיים המערביים המודרניים, אליהם מתלוות מילים, שגם להן יש משמעות רבה בעולמנו. אלה קלפי מודעות עצמית העוסקים ב"כאן ועכשיו". ייחודם בכך שהם עוסקים ברעיונות ודילמות של האדם המודרני, ונוגעים בסוגיות מרכזיות בחיינו כמו: אהבה, שינוי, אומץ, שקט, פחד, יצירתיות ועוד.

הקלפים מתמקדים בדרך ולא במטרה, והם משקפים את המציאות בצורה הרמונית וללא שיפוט. הקבלה זו היא גם דרך חיים: ההבנה שהכוח והעוצמה היחידים מצויים רק בהווה. העבר כבר נגמר, והעתיד טרם הגיע. על מנת להגיע לעתיד המבוקש, עלינו להפעיל את כוחנו עכשיו !

קלפי אושו שונים מקלפי הטארוט המסורתיים בכך שהם משמשים כלי של הצ'אקרה השישית, או "העין השלישית" (בשונה מקלפי הטארוט שמשמשים כלי לצ'אקרה השביעית, "הכתר"), משקפים את יכולות העין השלישית לראות את התמונה הגדולה, "לדעת" בלי להבין איך.

צ'אקרה זו מכילה את יכולות האינטואיציה שלנו, את היכולת לראות בבהירות את חיינו ואת המטרות אליהן אנו רוצים להגיע, את הכישורים שלנו והמגבלות שלנו. הראייה היא חדה, ללא מסכי ערפל של מחשבות, אמונות, דעות, רגשות וכו'.

קלפי אושו מספקים כלי מצוין לפיתוח האינטואיציה.
על פי אושו, תרגול המודעות שלנו לפעולות הקטנות והיומיומית בחיינו, ללא שיפוט, תביא אותנו ליכולת לראות בחיים מסע מופלא מלא אושר. כך נלמד ליהנות מכל דבר הנקרה על דרכנו. נשתחרר מהתלות שלנו במטרות ובסיפוקים שונים, ובדרך גם נזכה לפיתוח תכונות כמו: רגישות, אינטואיציה, חמלה, אומץ ואינדיבידואליות.

אנו מקבלים מקלפי אושו את היכולת לקבל את האחר ולראות את העוצמה, הכוח, היופי והעדינות שקיימים בכל אחד בצורות כל כך שונות.

דוגמאות לקלפי אושו:

(הגרסה העברית: הוצאת גל, ת"א)

קלפים נוספים

  

 

[למעלה]                [הוסף למומלצים]
לייבסיטי - בניית אתרים